سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها: رد صلاحیت داوطلبان پس از اعلام نظر هیئت مرکزی در دیوان قابل بررسی است ۱۰ آذر ۱۴۰۰

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها: رد صلاحیت داوطلبان پس از اعلام نظر هیئت مرکزی در دیوان قابل بررسی است

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: با مصوبه امروز کمیسیون آرا و تصمیات هیات مرکزی نظارت در خصوص تایید یا رد صلاحیت نامزدها ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از اعلام نظر هیئت مرکزی به داوطلب قابل شکایت به دیوان عدالت اداری امکان پذیر است.

سیاسی
نایب رئیس مجلس : حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد ۰۷ آذر ۱۴۰۰

نایب رئیس مجلس : حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 نایب رئیس مجلس گفت: دولت دوازدهم به صورت غیرقانونی ۳۷ هزار میلیارد تومان یکی از وزارتخانه‌ها را افزایش داده که این مسئله زمینه نارضایتی برخی کارکنان دیگر شده و انتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش یابد.

یک کارشناس مسائل بین الملل: در مذاکرات “وین” یا همه برنده می‌شوند یا همه می بازند ۰۶ آذر ۱۴۰۰

یک کارشناس مسائل بین الملل: در مذاکرات “وین” یا همه برنده می‌شوند یا همه می بازند

یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه مذاکرات وین نمی تواند تنها یک طرف برنده و یا یک طرف بازنده داشته باشد، معتقد است: امروز و در آستانه دور هفتم مذاکرات احیای برجام، وضعیت به گونه ای است که در نتیجه آن یا همه طرف ها با یکدیگر برنده می شوند و یا همه با هم می بازند.

پیش بینی عجیب نماینده مجلس/ مذاکرات شکست بخورد، مجلس طرح‌های ویژه‌ای دارد! ۰۴ آذر ۱۴۰۰

پیش بینی عجیب نماینده مجلس/ مذاکرات شکست بخورد، مجلس طرح‌های ویژه‌ای دارد!

 سفر اخیر رافائل گروسی به ایران می‌تواند در روند مذاکرات هشت آذر در وین تأثیرگذار باشد. در این بین این نگرانی وجود دارد که اگر آژانس بخواهد مانند سابق گزارش‌هایی سیاسی و نه فنی بدهد می‌تواند روند مذاکرات با چالش مواجه کند.

حداکثر دریافتی وزرا و نمایندگان ۳۵ میلیون تومان؛ ناقابل ۰۳ آذر ۱۴۰۰

حداکثر دریافتی وزرا و نمایندگان ۳۵ میلیون تومان؛ ناقابل

نماینده مجلس گفت: مجموع دریافتی کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان، نباید بیش از ۳۵ میلیون تومان باشد.

عیسی کلانتری: اگر سیاست هایمان را عوض نکنیم این کشور را همراه نسل خودمان خواهیم کُشت ۰۳ آذر ۱۴۰۰

عیسی کلانتری: اگر سیاست هایمان را عوض نکنیم این کشور را همراه نسل خودمان خواهیم کُشت

صحبت‌های تکان دهنده عیسی کلانتری، رییس سابق حفاظت محیط زیست در مورد چالش آب در ایران...

مرتضی افقه: خریداران نفت کاهش پیدا می‌کنند/ با بی‌تدبیری برای نسل‌های آینده مشکلات جدی ایجاد کرده‌ایم/ ناچاریم به سمت استفاده از انرژی‌های نو برویم ۳۰ آبان ۱۴۰۰

مرتضی افقه: خریداران نفت کاهش پیدا می‌کنند/ با بی‌تدبیری برای نسل‌های آینده مشکلات جدی ایجاد کرده‌ایم/ ناچاریم به سمت استفاده از انرژی‌های نو برویم

دکتر مرتضی افقه، استاد دانشگاه چمران اهواز و کارشناس اقتصادی درباره چشم انداز منابع انرژی در ایران می گوید: با بی تدبیری در اداره ی مملکت، برای نسل های دیگر مشکلاتی جدی تولید کرده ایم. همین که از سوء مصرف آب، منابع آب زیر زمینی را یا به اتمام رسانده ایم یا آن ها را آلوده کردیم یا همین که از زمین های کشاورزی به طرز بدی استفاده کرده ایم که تبدیل به شوره زار شدند همین که مهاجرت روستایی ها منجر به کویر زایی شده و… مجموعه این ها و در کنار آن عدم سرمایه گذاری در بخش انرژی های پاک، مشکلاتی را برای نسل آینده ایجاد خواهد کرد.

دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیاز به اجازه مجلس ندارد؛ اگر حذف نکند تخلف کرده است ۲۷ آبان ۱۴۰۰

دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیاز به اجازه مجلس ندارد؛ اگر حذف نکند تخلف کرده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیاز به لایحه و اجازه گرفتن از مجلس ندارد گفت: گمانه زنی‌ها درباره حذف یا اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی، اثر تورمی خود را بر کالا‌های اساسی گذاشته است.

برای تامین نظر شورای نگهبان: مجلس مجوز واردات خودرو به ازای صادرات آن را صادر کرد ۲۶ آبان ۱۴۰۰

برای تامین نظر شورای نگهبان: مجلس مجوز واردات خودرو به ازای صادرات آن را صادر کرد

مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح ساماندهی واردات خودرو به هر شخص حقیقی و حقوقی اجازه دادند به ازای صادرات خودرو یا قطعات یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه، نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام نماید.

مسیح مهاجری: حضور یک فرد روحانی در مسند ریاست جمهوری به صلاح کشور نیست/ برای جایگاه روحانیت احساس نگرانی می‌کنم! ۲۵ آبان ۱۴۰۰

مسیح مهاجری: حضور یک فرد روحانی در مسند ریاست جمهوری به صلاح کشور نیست/ برای جایگاه روحانیت احساس نگرانی می‌کنم!

بر فرض آنکه نوشته مهاجری را حمل بر صداقت بگذاریم که سخت است، این چهره سیاسی معمم که خود حامی هاشمی و روحانی است هشت سالی دیر به یاد این موضوع افتاده است.

حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران شد ۱۹ آبان ۱۴۰۰

حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران شد

محمد عطریانفر در گفت‌وگویی درباره مصوبات نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب کارگزاران سازندگی ایران، گفت: پس از تغییر نیمی از شورای مرکزی حزب کارگزاران در بهمن ماه گذشته، طبق روال قانونی، جلسه دور جدید به ریاست سنی من عصر امروز برگزار شد.