آمارهای عجیب از دختران دور از تحصیل و بی‌شغل ۰۷ مهر ۱۴۰۱

آمارهای عجیب از دختران دور از تحصیل و بی‌شغل

طی نزدیک به دو هفته اخیر که اتفاقات و حوادث تلخی در کشور رخ‌داده، در ریشه‌یابی این حوادث تحلیل‌های مختلفی عمدتا از سوی جامعه‌شناسان ارائه شده است. در برخی از تحلیل‌ها این‌طور عنوان‌شده که طبقه متوسط و طبقه بالای جامعه میدان‌دار این حوادث هستند. اما نگاهی به جمعیتی که در فضای حقیقی و به‌اصطلاح در خیابان حضور پیدا کرده‌اند نشان می‌دهد نه‌فقط درجمیعت مرکز و شمال شهرها، بلکه در شهرهای کوچک، شهرهای دور از مرکز و محلات خارج از مرکز و شمال شهر نیز اعتراضاتی رخ‌ داده که شاید این افراد را نتوان جزء طبقه‌متوسط و بالا به‌حساب آورد.

اجتماعی
جزییات قانون «رتبه‌بندی معلمان»/ معیارهای موثر در تعیین «رتبه» تا ارتقاء آن ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

جزییات قانون «رتبه‌بندی معلمان»/ معیارهای موثر در تعیین «رتبه» تا ارتقاء آن

نظام رتبه بندی معلمان که طی ماه‌های اخیر، با فراز و فرودهای بسیاری رو به رو و به علت ابهامات و اشکالات از سوی شورای نگهبان به مجلس برگشته بود، پس از انجام اصلاحات و تایید آن از سوی شورای نگهبان، نهایی و شانزدهم اسفندماه از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد.

نرخ سکه و طلا در بازار رشت ۳ شهریور ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

نرخ سکه و طلا در بازار رشت ۳ شهریور

قیمت تمام سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش، نیم سکه و ربع سکه کاهش یافت. گیل نجوا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد: تمام سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان نیم سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان ربع سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان […]

یک مسئول: طرح افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه اجرایی می‌شود ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

یک مسئول: طرح افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از شهریورماه اجرایی می‌شود

رییس سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور گفت: مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب شده و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی به منظور اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شده است. گیل نجوا،  میرهاشم موسوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا […]

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص کنکور اعلام شد ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص کنکور اعلام شد

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابرظرفیت از بین متقاضیانی که کدرشته محل‌های دارای شرایط خاص دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را انتخاب کرده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده‌اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

بهبود خود به خودی آبله میمون در افراد عادی بین ۲ تا ۴ هفته ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

بهبود خود به خودی آبله میمون در افراد عادی بین ۲ تا ۴ هفته

بیماری آبله میمون درمان اختصاصی ندارد؛ اما جهت مصرف بیماران داروهایی در دنیا موجود هستند که توسط سازمان جهانی بهداشت برای مواقع طغیان بیماری آبله میمون توصیه شده اند.

موافقت وزارت کشور با الحاق ۳ منطقه بلاتکلیف به محدوده شهری انزلی ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

موافقت وزارت کشور با الحاق ۳ منطقه بلاتکلیف به محدوده شهری انزلی

 معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار انزلی گفت: وزارت کشور با الحاق سه منطقه بلاتکلیف در انزلی به محدوده شهری موافقت کرد.

جمهوری اسلامی نوشت: شکم‌های گرسنه و جرائم اجتماعی ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

جمهوری اسلامی نوشت: شکم‌های گرسنه و جرائم اجتماعی

جوان قمه به دستی که در یکی از اتوبان‌های تهران از یک دختر زورگیری کرد، بعد از دستگیر شدن به اقداماتی اعتراف کرد که برای جامعه ما فاجعه است.

صدور گذرنامه مخصوص اربعین برای زائران ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

صدور گذرنامه مخصوص اربعین برای زائران

رئیس ستاد مرکزی اربعین در خصوص افرادی که قصد سفر به عتبات در ایام اربعین را دارند، اما گذرنامه ندارند، گفت: برای این افراد، گذرنامه موقت صادر می‌شود.

صدا و سیما: ۲۲ میلیاردی که از فولاد مبارکه گرفتیم برای ده سال است! ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

صدا و سیما: ۲۲ میلیاردی که از فولاد مبارکه گرفتیم برای ده سال است!

در حالی که در گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آمده در سال ۱۴۰۰ بدون انعقاد قرارداد ۲۲۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون از طرف شرکت فولاد مبارکه به صداوسیما پرداخت شده است، صدا و سیما در اطلاعیه خود اعلام کرده ۲۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال را با انعقاد قرارداد و طی ده سال دریافت کرده است.

نرخ سکه و طلا در بازار رشت۱ شهریور ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

نرخ سکه و طلا در بازار رشت۱ شهریور

قیمت سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش یافت. گیل نجوا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد: سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.تمام سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان                + ۳۰۰ هزار تومان نیم سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان                  + ۲۰۰ […]